|
WALENTYNKI |
|
|
|
14 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Świętego Walentego, czyli popularne Walentynki. Z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zostały zapoznane z historią życia św. Walentego, oraz tradycjami tego święta. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, odpowiadali na pytania dotyczące dnia zakochanych. Nie mogło zabraknąć również części praktycznej zajęć, a mianowicie stworzenie projektu kartki walentynkowej, oraz wykonanie STRZAŁY AMORA, która wywołała wielkie zaciekawienie wśród dzieci.
Na koniec dnia uczniowie zostali obdarowani słodkościami - lizakami w kształcie serca.
[zobacz zdjęcia]
Katarzyna Kwaśna |
|
BAL KARNAWAŁOWY |
|
|
|
W Tłusty Czwartek 11. 02. 2021r. klasa II zorganizowała kameralny Bal Karnawałowy. Na początku zabawy obejrzeliśmy film edukacyjny, który wyjaśnia skąd się wzięła tradycja pieczenia pączków w ten dzień. Aby tradycji stało się zadość rodzice przygotowali pyszne pączki, faworki, oponki, muffinki, którymi zajadały się dzieci. Realizując jedno z zadań projektu edukacyjnego „ Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" odbył się pokaz karnawałowej Eko-Mody. Wszyscy świetnie się bawili tańcząc w rytm karnawałowych przebojów.
[zobacz zdjęcia]
Elżbieta Iwańska |
|
TŁUSTY CZWARTEK |
|
|
|
W czwartek 11 lutego dzieci ze świetlicy szkolnej świętowały "Tłusty czwartek". Tradycyjnie tego dnia każdy zajada się pączkami. W trakcie zajęć uczniowie wcielili się w rolę cukierników, wykonując prace plastyczne przedstawiające smaczne, kolorowe z lukrem i posypkami paczki. Efekt końcowy prac był zachwycający. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
[zobacz zdjęcia]
Katarzyna Kwaśna |
|
PODKARPACKIE DZIECIOM |
|
|
|
Szkoła Podstawowa w Torkach włączyła się w akcję Podkarpackie Dzieciom. Jest to akcja charytatywna polegająca na przeczytaniu fragmentu bajki oraz wpłacie dobrowolnych datków na rzecz Podopieczni Fundacji Iskierka a dokładnie na rzecz pacjentów Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie. Nominację otrzymują : STOWARZYSZENIE MIESZKAŃCÓW WSI TORKI "NIE TYLKO DLA SIEBIE" oraz OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W MEDYCE.
[zobacz film] |
|
BAL KARNAWAŁOWY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ |
|
|
|
03.02.2021r. był wyjątkowym dniem w Naszej szkole. W ramach zajęć świetlicowych został zorganizowany bal karnawałowy. Było to długo wyczekiwane wydarzenie przez wszystkie dzieci. To właśnie tego dnia na kila godzin Nasza sala gimnastyczna zmieniła się w salę balową, przyozdobioną serpentynami, balonikami i maskami karnawałowymi. Znalazło się również miejsce na foto-ściankę. Wszyscy mogliśmy się przenieść w świat bajek, filmów i choć na tę chwilę stać się bohaterami znanymi z ekranu czy książek. W trakcie wspólnej zabawy nie zabrakło tańców, zabaw i konkursów przeplatanych słodkim poczęstunkiem.
[zobacz zdjęcia]
Katarzyna Kwaśna |
|
GALAKTYKA ZAMKNIĘTA W SŁOIKU |
|
|
|
W dniu 27. 01. 2021r. dzieci z grupy świetlicowej przeniosły się w galaktyczny świat, a to dzięki eksperymentowi pt: "Galaktyka zamknięta w słoiku". Pomysł ten okazał się świetnym sposobem na zaspokojenie dziecięcej ciekawości. W czasie pracy uczniowie mogli zaobserwować jak mieszają się kolory z domieszką brokatu, w efekcie czego powstały niesamowite galaktyczne barwy. Efekt końcowej pracy był zadziwiający, westchnień nie było końca. Z pewnością jeszcze nie raz w trakcie zajęć przeprowadzimy podobne doświadczenia. I niech moc będzie z nami !!!
[zobacz zdjęcia]
Katarzyna Kwaśna |
|
NIESPODZIANKI OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA |
|
|
|
7 grudnia 2020 r. był wyjątkowo wyczekiwanym dniem przez dzieci z klasy „0". W trakcie Naszej chwilowej nieobecności do sali dyskretnie zakradł się Święty Mikołaj zostawiając list, dyplomy i prezenty dla grzecznych dzieci. Tuż po przerwie śniadaniowej dzieci były mile zaskoczone widząc w swojej klasie prezenty. W pierwszej kolejności został odczytany list, w którym Mikołaj przypomniał o byciu miłym i pomocnym dla wszystkich przez cały rok. Uczniowie uważnie wysłuchali treść listu, obiecując poprawę zachowania i bycie dobrym przez kolejny rok. Następnie nadszedł długo wyczekiwany czas rozpakowywania prezentów. Wśród licznych podarunków dzieci znalazły klocki, z których tworzyły ciekawe konstrukcje. Tego dnia uśmiech z dziecięcych twarzy nie znikał na długo. W podziękowaniu za hojne podarunki wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę dla Miłego Gościa. Raz jeszcze bardzo dziękujemy Świętemu Mikołajowi i jego pomocnikom za prezenty. Mamy nadzieję, że za rok również nas odwiedzi, ponieważ wszyscy będziemy grzeczni i zasłużymy na prezenty.
[zobacz zdjęcia]
Katarzyna Kwaśna |
|
FERIE ZIMOWE OD 4 DO 17 STYCZNIA 2021 R. |
|
|
|
Przyjęte rozwiązanie dotyczące tegorocznych ferii, zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, ma na celu istotnie zmniejszenie mobilności uczniów i ich rodzin w następnych kilkunastu tygodniach. To działanie, dzięki któremu będzie można znacząco wpłynąć na rozprzestrzenianie się COVID -19.
Inne zmiany w rozporządzeniu
Dodatkowe dni wolne od zajęć ustalane przez dyrektora
W roku szkolnym 2020/2021 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ustalone przez dyrektora szkoły lub placówki mogą być zmienione, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej. Łączny wymiar dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych pozostaje bez zmian. |
|
|
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA |
|
|
|
25 listopada swoje święto ma najlepszy przyjaciel wszystkich dzieci, niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. W naszej świetlicy misie też miały swoje święto. Grupa świetlicowa poznała historię tej najpopularniejszej maskotki. Opowiadaliśmy sobie o znanych pluszowych bohaterach występujących w bajkach. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne przedstawiające misia. Kolejnym ważnym elementem dzisiejszego dnia było ślubowanie. Dzieci przyrzekały, że będą należycie dbać o swoje pluszaki potwierdzając to własnoręcznym podpisem i odciskiem palca. Dużo radości sprawiła dzieciom Nasza Misiowa foto – ścianka, na tle której uczestnicy uroczystości mieli możliwość zrobienia sobie niezapomnianych zdjęć indywidualnych i grupowych. Na zakończenie zajęć dzieciaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale przyjaciół pluszowego misia, oraz słodkie małe co nieco.
To był wspaniały dzień taki, jaki misie lubią najbardziej.
[zobacz zdjęcia]
Katarzyna Kwaśna |
|
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
|
|
Strona 4 z 80 |